Koszyk
JAK ODNOWIĆ MEBLE DREWNIANE USZKODZONE Wskutek Upływającego Czasu

JAK ODNOWIĆ MEBLE DREWNIANE USZKODZONE Wskutek Upływającego Czasu

W tym miejscu możemy pokazać, jak żywica epoksydowa może być wykorzystana w wielu różnych sektorach: w tworzeniu przedmiotów dekoracyjnych w budownictwie i przemyśle, ale także do renowacji zabytkowych mebli drewnianych.

Chcemy podkreślić, że przedstawiona tu metodyka postępowania jest przeznaczona dla osób, które dobrze znają żywicę epoksydową, ponieważ, choć łatwa do praktycznego zastosowania, to renowacja dotyczy wykorzystania unikatowego i prawdopodobnie cennego drewnianego obiektu.

Dlatego zalecamy, aby nie improwizować i zdobyć doświadczenie przed przystąpieniem do tej pracy, być może pod okiem rzemieślnika zajmującego się meblami lub stolarzy specjalizujących się w obróbce cennego drewna.

Kilka przyczyn uszkodzeń drewnianych mebli:

  • Owady ksylofagiczne, takie jak korniki;
  • Grzyby;
  • Obecność szkodliwych czynników chemicznych w powietrzu;
  • Ekspozycja na światło słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe;
  • Warunki temperatury i wilgotności niespełniające wymogu optymalnego poziomu 22 °C [71,6 F] oraz 58/60%;
  • Naprawy lub renowacje przeprowadzane z użyciem niewłaściwych materiałów.

 

Jedną z najlepszych żywic do odnawiania zabytkowych mebli drewnianych, dającą błyszczący efekt i wzmacniającą powierzchnię, jest żywica Resipro Trasparent Resin, dwuskładnikowy produkt do mieszania w odpowiednich proporcjach zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jest ona używana również do tworzenia przedmiotów dekoracyjnych, stołów i blatów, modelowania, dekoracyjnych podłóg, napraw z użyciem włókna szklanego, zewnętrznych powłok ochronnych. Dlatego też, jeśli mebel jest uszkodzony w stopniu nie pozwalającym na jego naprawię, zawsze możesz być kreatywny i odnowić go stosując przezroczyste lub kolorowe odlewy z żywicy epoksydowej, nawet o grubości do 3 cm [1,18″).

W przypadku osadzania, podczas wylewania płynnej żywicy należy uważać, aby przenikała ona do szczelin, nie pozwalając na jej ucieczki. Aby uniknąć tej niedogodności, można użyć gliny lub gumy silikonowej, która jest łatwa do usunięcia i nie powoduje powstawania plam.

W stadium żelu żywica epoksydowa ma kleistą konsystencję, nie można jej już urabiać i należy pozostawić ją do wyschnięcia przez 6 do 24 godzin. Po zestaleniu można ją szlifować lub formować na sucho.

Dołącz do nas w kolejnych odcinkach, aby odkryć kolejny zupełnie nowy produkt, stworzony dla tego rodzaju interwencji w kontakcie z drewnem: Epoxywood!

 

Bestseller służący do tworzenia kreacji artystycznych i jubilerskich, renowacji lub powlekania powierzchni (drewno, beton, ceramika, tkaniny, włókno szklane) i modelowania! Idealny do tworzenia blatów, pamiątek, warstw ochronnych na drukowanych obrazach (fotografie, płótna, obrazy), artystycznych mebli, elementów dekoracyjnych i projektów wystroju wnętrz za pomocą technik montażowych.

https://resinpro.pl/product/transparent-epoxy-resin-kg-8/

Dodaj komentarz

RESIN PRO 2023 PRAWA AUTORSKIE wszelkie prawa zastrzeżone